.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


به گزارش روابط عمومی نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی، جلسات اجرایی نمودن نامه وزیر جهاد کشاورزی با هدف اعتبار بخشی به پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی، حضور موثر اعضای هیئت مدیره در جلسات مرتبط با بخش کشاورزی شهرستان، تبیین اهداف ، وظایف و کارکردهای نظام صنفی کشاورزی و جلب حمایت دستگاههای دولتی و غیردولتی و بانکها برای ترغیب و هدایت کشاورزان برای دریافت پروانه فعالیت با حضور عطااله هاشمی دبیر اجرایی و هادی فرجی آزاد زئیس هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی، تیموری مسئول امورتشکلهای کشاورزی سازمان تعاون روستایی استان و اعضای هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان از یک طرف و  فرماندار، بخشدار و مدیران و رؤسای کلیه دستگاههای دولتی، نظامی و انتظامی و رؤسای بانک ها در محل فرمانداری شهرستانهای ورزقان - خداآفرین - هریس و بستان آباد برگزار گردید.

در ابتدای این جلسات عطااله هاشمی دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان با تشریح اهداف و وظایف نظام صنفی کشاورزی در ساماندهی و سازماندهی کشاورزان فاقد پروانه فعالیت، ارتقای سطح دانش و اطلاعات شغلی و ارتقای معیشت و رفاه کشاورزان عضو و حضور نماینده کشاورزان در مجامع تصمیم گیری و تصمیم سازی ها را از اولویتهای نظام صنفی کشاورزی برشمرد و افزود: سابقا کشاورزان هنگام مراجعه به ادارات و دستگاههای دولتی، بانکها و یا ادارات قضایی برای تامین وثایق مورد نیاز دچار مشکل می شدند و احساس حقارت داشتند که علی رغم داشتن چندین هکتار باغ و زمین زراعی و یا دامداری دست به دامن وثیقه شهری میشدند. اما اکنون با وجود پروانه فعالیت و تایید اعتبار پروانه از سوی دستگاههای مختلف هویت بخشی و اعتباربخشی به کشاورزان و مدارک کشاورزی بهتر شده است.
وی افزود: با حمایت و هدایت وزارت جهاد کشاورزی فعالیت های گسترده را در جهت تحقق اهداف پیش بینی شده انجام داده ایم که از جمله : بیمه تأمین اجتماعی کارگران کشاورزی با نرخ مخفف _ بهره مندی از دفترچه درمان و بیمه تکمیل درمان – انعقاد تفاهم نامه با دادگستری استان برای بهره مندی از وکیل و کارشناس رایگان در محاکم قضایی و شبه قضایی – انعقاد تفاهم نامه با بسیج سازندگی، کمیته امداد  امام خمینی و بهزیستی در جهت بهره مندی اعضا از تسهیلات کم بهره و حمایتی- أخذ تخفیف 20تا 30 درصدی برای ارائه خدمات دامپزشکی توسط نظام دامپزشکی – أخذ تخفیف تا 30 درصدی شهریه دانشگاه آزاد اسلامی برای تحصیل کشاورزان و فرزندان آنها در مقاطع مختلف تحصیلی از موارد قابل اشاره می باشد.دبیر اجرایی استان حمایت از کشاورزان و بخش کشاورزی را ضرورت امروز ایران دانست و افزود: این حمایت نه فقط در بیان بلکه در عمل نیز باید نشان داده شود. چرا که بخش کشاورزی نقش وجایگاه خود را در شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی بخوبی نشان داد و ارزآوری بالا و تامین امنیت غذایی را به ارمغان آورد.

وی گفت: یکی از ارزش گذاری ها را، اعتبار بخشی به پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی دانست و افزود: پروانه فعالیت صنفی  پس از طی مراحل قانونی، تکمیل پرونده، استعلام ، شناسایی  و تأیید صادر می گردد و بانک ها و مؤسسات مالی و دولتی با اطمینان می توانند پروانه فعالیت را به عنوان مدرک معتبر مورد استفاده قرار دهند.


عطااله هاشمی دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان از فرماندار و رؤسای ادارات، مؤسسات و دستگاه های شهرستان ها خواستار دعوت از نمایندگان کشاورزان برای جلسات مرتبط با بخش کشاورزی شده تا در جهت کاهش مسائل و مشکلات بخش از پتانسیل آنها بهره گیری نمایند.

وی در پایان تقاضا کرد که در جهت کمک به ساماندهی و سازماندهی کشاورزان فاقد پروانه و برای بهره مندی از خدمات نظام کشاورزی کشاورزان را برای عضویت در نظام صنفی کشاورزی ترغیب و راهنمایی نمایند.

شورای اداری شهرستان کلیبر


شورای اداری شهرستان ورزقان


فرماندار و بخشدار شهرستان هریس


شورای اداری هریس


طبقه بندی: گزارش، اخبار استان،
برچسب ها: جلسات، شورای اداری، پروانه فعالیت، ورزقان، خداآفرین، هریس، بستان آباد،
[ دوشنبه 7 بهمن 1398 ] [ 01:17 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات