.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***

رئیسی رئیس محترم قوه قضائیه در جمع نمایندگان بخشهای تولیدی و انجمن های صنفی در استان آذربایجان شرقی:در رابطه با نرخ خریدتضمینی گندم دستور پیگیری این موضوع را در استان داده‌ایم و از سازمان بازرسی کل کشور نیز خواستاریم که موضوع را در سراسر کشور پیگیری کنند تا گزارشی قطعی در ارتباط با تهدیداتی که نسبت به نرخ گندم وجود دارد داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی؛ عطاالله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندم ایران و دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی  روز پنچشنبه نهم آبانماه در جلسه تولید کنندگان با رئیس قوه قضائیه اهم مشکلات بخش کشاورزی و راهکارهایی را به حجت الاسلام رئیسی مطرح کردکه عناوین آنها به شرح زیر می باشد:

-تخلف دولت و شورای اقتصاد از قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی 
-تخلف بانکها از قانون تخصیص ۲۵درصد منابع داخلی به بخش کشاورزی بجز بانک کشاورزی 
-بلا تکلیفی مالکیت کشاورزان  در بحث حرایم پروژه ها و طرح‌ها توسط دستگاههای دولتی 
-پیشنهاد تفکیک پرونده‌های اختلافی جزئی محاکم قضایی و ارجاع آن به هیئت های بدوی نظام صنفی کشاورزی 
-تعمیم اعتبار بخشی به پروانه فعالیت نظام صنفی کشاورزی در محاکم قضایی و شبه قضایی استان آذربایجان شرقی به کل کشور برپایه گزارش پایگاه خبری عصرایران؛ حجه الاسلام رئیسی رئیس محترم قوه قضائیه در جمع نمایندگان بخشهای تولیدی و انجمن های صنفی در استان  پس از استماع نظرات و مسائل مطرح شده توسط مدیران تشکلها در بخشی از سخنانش به مسائل مطرح شده توسط دبیراجرایی نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی درپاسخ به پیشنهاد تفکیک پرونده‌های اختلافی جزئی محاکم قضایی و ارجاع آن به هیئت های بدوی نظام صنفی کشاورزی گفت:  آن دسته از مسائلی که می‌تواند در برخی از نظامات صنفی تعیین شده توسط قانون (مثل بخش کشاورزی) مورد بررسی قرار گیرد استقبال می‌کنیم و اگر مسایل جزئی کشاورزان در مجمع یا کمیته‌ای به صورت صنفی حل شود و به دستگاه قضایی ارجاع نیابد، موجب کاهش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضا شده و از سیاست‌های ماست.

 وی ادامه داد: به سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده‌ایم تا بخشی را تحت عنوان حمایت از تولید کنندگان راه اندازی کنند تا چنانچه تولیدکننده و صنعتگری بعد از مراجعه به سازمان مربوطه با مشکل مواجه شد، بتواند مشکل خود از طریق دستگاه‌های نظارتی حل نمایند.


آقای رئیسی در پاسخ به تخلف دولت در موضوع خرید تضمینی گندم و طرح شکایت بنیاد ملی گندم کشور و نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی به سازمان بازرسی کل کشور گفت: خرید تضمینی گندم نقطه مهمی است و با تلاش کشاورزان به استقلال در تولید گندم در کشور اعلام شده است،  باید سیاستگذاری‌های خرید تضمینی گندم به نحوی پیگیری شود که تهدیدی برای استقلال در حوزه گندم، امنیت غذایی و خودکفایی ‌مان ایجاد نشود.

در این رابطه دستور پیگیری این موضوع را در استان داده‌ایم و از سازمان بازرسی کل کشور نیز خواستاریم که موضوع را در سراسر کشور پیگیری کنند تا گزارشی قطعی در ارتباط با تهدیداتی که نسبت به نرخ گندم وجود دارد داشته باشیم.


رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه  توسعه در حوزه‌های نیرو، راه و ساختمان حتماً لازم است، اما حقوق مردم و حقوق عامه به هیچ عنوان نباید با این توسعه‌یافتگی پایمال شود، افزود: اگر وزارت راه و نیرو در راستای توسعه به زمینی نیاز دارد، حتما باید با رعایت حقوق صاحبان زمین در این رابطه عمل کنند. جایگاه و قدرت سازمان‌ها باید برای انجام وظیفه و احیای حقوق مردم باشد و اجازه نداریم حقوق مردم را مورد تهدید قرار دهیم.رئیس قوه قضائیه گفت: آمار و ارقام و فعالیت‌ها، نشانگر پیشرفت کشور بوده و امید به آینده در کشور بیش از همیشه وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه تمامی دستگاه‌ها موظف به اجرای قانون هستند، مطرح کرد: قانون، امری تشریفاتی نبوده و برای اجرا به تصویب رسیده است؛ از این‌رو قانون کسب و کار باید اجرا شود تا فضای کسب و کار برای تولید کنندگان و صنعت گران امن و قابل قبول باشد.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: قوانین و احکام مربوط به بهبود فضای کسب و کار باید بطور کامل اجرایی شده و حمایت از کشاورز، تولیدکننده و صنعت‌گر باید به جد مورد توجه قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه باید واردات بی‌رویه برای حمایت از تولید کاهش یابد، گفت: نباید به هیچ عنوان و با هیچ پوششی اجازه دهیم که واردات بی‌رویه، تولیدات داخلی را تهدید کند. قاچاق کالا و واردات بی‌رویه، تولید را تهدید می‌کند؛ از این‌رو دستگاه‌ها باید موانع تولید را با حساسیت دنبال کنند تا شاهد رونق تولید باشیم.

وی ادامه داد: موضوع مالیات جای بازنگری از سوی قانون گذار و دستگاه‌های مختلف دارد؛ بیمه، مالیات و سایر مسائل حقوقی که در جلسه مطرح شد؛ نیازمند بررسی کارشناسانه بوده و از استاندار آذربایجان شرقی خواستاریم که کارگروهی برای بررسی این موضوعات تشکیل دهد و دیدگاه‌ها به دستگاه‌های تصمیم گیر و تصمیم ساز منتقل شود.

رئیسی در ادامه به مطالبه فعالان اقتصادی استان مبنی بر تشکیل دادگاه‌های تخصصی اقتصادی اشاره کرد و افزود: مجتمع تخصصی رسیدگی به مفاسد اقتصادی را در پایتخت ایجاد کرده‌ایم و در استان‌ها نیز پرونده‌های اقتصادی باید در شعب تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و قضات از کارشناسان اقتصادی در موضوعات مختلف کمک بگیرند.


رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هیچ صنعت‌گر، کارآفرین و کاسبی آمادگی رشوه دادن را ندارد، گفت: چه چیز موجب رشوه می‌شود؟ نظام بروکراسی پیچیده‌ای که کار‌ها را به تعویق می‌اندازد، موجب رشوه می‌شود، از این‌رو شفاف سازی، سهل سازی، دسترسی به مجوز‌ها به صورت قانونی و تسهیل امر تولید در این رابطه بسیار مهم بوده و تسهیل دسترسی به نظامات اداری روابط ناسالم را قطعاٌ کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: به سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده‌ایم تا بخشی را تحت عنوان حمایت از تولید کنندگان راه اندازی کنند تا چنانچه تولیدکننده و صنعتگری بعد از مراجعه به سازمان مربوطه با مشکل مواجه شد، بتواند مشکل خود از طریق دستگاه‌های نظارتی را حل کند.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش دستگاه قضا در راستای رونق تولید بوده و اجازه نمی‌دهد هیچ کارخانه یا حتی کارگاهی تعطیل شود، گفت: بیش از ۳۲ مورد از کارخانجات مشکل‌دار در آذربایجان شرقی با ورود دستگاه قضایی به کار افتاده و جلوی تعطیلی‌شان گرفته شده است، همچنین در سطح کشور نیز با اقدامات قضایی، مانع تعطیلی حدود ۵۰۰ مورد از کارگاه‌ها و مراکز تولیدی شده‌ایم.

مشروح کامل خبر در لینک زیر:https://www.asriran.com/fa/news/696113/طبقه بندی: گزارش، اخبار استان،
برچسب ها: گندم، جلسه، قوه قضائیه، عطااله هاشمی، هیئت بدوی، رئیسی، دادگستری،
دنبالک ها: پایگاه خبری عصر ایران،
[ دوشنبه 13 آبان 1398 ] [ 11:48 ق.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات