.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


نشست سراسری روسا و دبیران اجرایی نظامهای صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور تبادل نظر، بررسی و هماهنگی امور اجرایی نظام صنفی کشاورزی همچون: برگزاری مجامع عمومی و انتخابات، 20 درصدسهم استانی، حسابرسی و ترازنامه های مالی – بیمه تامین اجتماعی و قرارداد کارکنان و دبیران اجرایی و دیگرمواردبرگزارشد.

به گزارش دبیر خانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی، نشست سراسری روسا و دبیران اجرایی نظامهای صنفی کشاورزی شهرستانهای استان آذربایجان شرقی روز پنجشنبه 27 آبان ماه در محل سازمان تعاونی روستایی استان و با حضور رئیس و دبیران اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان وشهرستانها و مسئول امور تشکلهای کشاورزی سازمان تعاون روستایی استان برگزار شد .عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان:
 بااجرای قوانین جلوی سوء استفاده ها و ورود افراد سود جو و نامناسب به نظام صنفی گرفته شود .

عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان با عرض خیر مقدم به حاضرین گزارشی از فعالیتهای انجام شده و در دست انجام نظام صنفی کشاورزی استان را ارائه کرد.
وی با اشاره به نامه مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی استان در خصوص اعمال محدودیت در صدور پروانه فعالیت برای پرورش قارچ و گلخانه ها گفت : در داخل محدوده روستا هیچگونه محدودیتی برای صدور پروانه فعالیت صنفی وجود ندارد و نظامهای صنفی کشاورزی مطابق روال قانونی قبلی می توانند به صدور پروانه فعالیت اقدام نمایند .
رئیس نظام صنفی کشاورزی استان با اشاره به تهیه مکان مناسب برای ایجاد دفتر تسهیل امور بازرگانی نظام صنفی کشاورزی در شهرستان جلفا افزود: برای کمک به تنظیم بازار محصولات کشاورزی و حمایت از اعضای نظام صنفی کشاورزی دفتر  تسهیل گری امور بازرگانی نظام صنفی کشاورزی در حال تجهیز و راه اندازی است و در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد و هریک از همکاران که بتوانند در این زمینه نظام صنفی استان را یاری کنند اعلام نمایند .
وی با اشاره به تاخیر در پرداخت مبالغ گندم خرید تضمینی گفت : امسال کشاورزان در دریافت مبالغ گندم خریداری شده از سوی دولت متحمل فشار زیاد شدند و متاسفانه هنوز بطور کامل پول گندم پرداخت نشده است .هاشمی در ادامه افزود : با توجه به عدم اعلام قیمت خرید تضمینی گندم از سوی دولت و ناتوانی پرداخت مبالغ گندم ، احتمال میرود خرید و فروش گندم از طریق بورس کالا کشاورزی انجام گیرد و معنای آن این است که قیمت از طریق بورس مشخص خواهد شد و لذا خودکفایی گندم که امسال محقق شد سال آینده دیگر نخواهد شد . وی از همکاران خواست تا نظرات خود را در این خصوص به وی اعلام نمایند تا در جلسه ای که هفته آینده در تهران با حضور مسئولان وزرات جهاد کشاورزی برگزار خواهد شد از منافع کشاورزان دفاع نمایند .
عضو شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی در خصوص واگذاری ثبت نام سوخت ماشین آلات کشاورزی نیز گفت : با مسئول تامین سوخت بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان توافق کردیم تا از ابتدای سال آتی ثبت نام سوخت بخش کشاورزی از طریق نظام صنفی کشاورزی انجام گیرد و توصیه کرد کلیه نظام های صنفی تجهیزات لازم را برای اجرای این امر مهیا کنند .
عطااله هاشمی در خصوص برگزاری مجامع عمومی و انتخابات در نظام صنفی کشاورزی گفت : نظر ما این است که کلیه مجامع شهرستانها در بازه زمانی 2 تا 3 ماهه برنامه ریزی و اجرا شود طوری که کلیه 20 شهرستان استان در عرض حداکثر سه ماه انتخابات را برگزار نمایند. وی از کلیه نظامهای صنفی کشاورزی خواست تا 20 درصد سهم استانی را در اسرع وقت تسویه نمایند تا از لحاظ انتخابات و تایید مجامع به مشکل برنخورند .
هاشمی با تاکید بر انتخابات افراد دلسوز و علاقه مند به بخش کشاورزی در نظام صنفی افزود : رعایت موارد قانونی و دستورالعمل های ابلاغی در فرایند انتخابات مورد تاکید استان است . سعی شود موازین ابلاغی از سوی استان با اجرا گذشته شود تا جلوی سوء استفاده ها و ورود افراد سود جو و نامناسب به نظام صنفی گرفته شود .
وی در پایان از اعضای هیئت مدیره نظامهای صنفی کشاورزی خواست جهت استقرار دائمی نظامهای صنفی در شهرستانها مکانهایی که متعلق به شهرداری یا مسکن و شهرسازی است را شناسایی و به نظام صنفی استان جهت رایزنی برای واگذاری زمین مذکور  اعلام نمایند .سپس اعضای حاضر در جلسه موارد و مشکلات خود را مطرح کردند :
آزاد شندی دبیر اجرایی  شهرستان شبستر : سرگردانی کشاورزان بین جهاد کشاورزی و اداره برق برای اخذ انشعاب برق
اسعدی دبیر اجرایی شهرستان تبریز : دعوت صندوق سرمایه گذاری ایرانیان برای انتقال حساب نظام صنفی و اعضای نظام به صندوق مذکور
طریقت نیک دبیر اجرایی  شهرستان آذرشهر : جهاد کشاورزی سوخت را تایید نمیکند – عدم تایید اعتبار پروانه ها از سوی جهاد کشاورزی شهرستان
شهری رئیس هئیت مدیره نظام شهرستان آذرشهر : عدم دعوت از نظام صنفی برای جلسات کار گروه کشاورزی شهرستان – عدم پرداخت اعتبار از سوی ستاد احیای دریاچه ارومیه به نظام صنفی شهرستان – هزینه تراشی جهاد کشاورزی به نظام صنفی
رهبری دبیر اجرایی نظام شهرستان بستان آباد : در طرح مشارکت مربوط به مناطق محروم روستایی جهاد کشاورزی پروانه های فعالیت صنفی را معتبر نمی داند .
مختار زاده دبیر اجرایی شهرستان بناب : تعاون روستایی شهرستان ها برای حسابرسی هزینه می خواهند – جهاد کشاورزی از نظام صنفی هزینه اجاره بهایی طلب میکند – مسئول امور دام شهرستان تبلیغ منفی برای متقاضصان پروانه نظام صنفی می کند .داود شیر محمدی مسئول امور تشکلهای کشاورزی استان ضمن تاکید بر اینکه بر اساس آیین نامه نظام صنفی و آیین نامه جدید که در دولت مطرح است تعداد دوره حضور اعضای هیئت مدیره و بازرس در نظام صنفی حداکثر 2 دوره متوالی است . درخواست نمود در برگزاری مجامع عمومی و انتخابات آرامش و قانونمندی را رعایت کنند و بدون مشکل در کمال احترام و آرامش مسئولیت را به منتخبین واگذار کنند .
شیر محمدی با اشاره به الکترونیکی شدن آمارگیری ماهانه تشکلهای کشاورزی افزود : درخواست می کنیم هر سه ماه یکبار آمار عملکرد نظام صنفی در فرمهای کاغذی تکمیل و به تعاون روستایی ارسال شود .
وی با اشاره به وظیفه نظارتی تعاون روستایی و نظام صنفی استان گفت : با هماهنگی های بعمل آمده قرار است از هفته اینده کار بازرسی میدانی و بررسی فعالیتهای نظام صنفی با حضور در شهرستانها شروع شود .
مسئول امور تشکلهای کشاورزی استان افزود : زیبنده نیست که علیرغم گذشت یکسال از نصب نرم افزار نظام صنفی هنوز پرونده ها در سیستم ثبت نشده باشند . زیرا کار با نرم افزار راحت بوده و گزارش گیری به آسانی انجام می گیرد در حالی که در حالت دستی تهیه آمار کار آسانی نیست .کریم ذوالفقاری دبیراجرایی استان نیز با ارائه گزارش از عملکرد جذب و صدور پروانه از طریق نظام های  صنفی کشاورزی استان گفت : از مجموع بیش از 50 هزار نفر عضو نظام صنفی استان ، شهرستان شبستر با بیش از 8331 نفر عضو رتبه اول شهرستان اهر با 5254 نفر عضو رتبه دوم و شهرستاه بستان آباد با 4963 عضو رتبه سوم را در استان کسب کرده اند .
وی گفت از لحاظ میزان جذب عضو نسبت به بهره برداران شهرستان ، شهرستان شبستر با 60 درصد رتبه اول ، بستان آباد با 42 درصد و جلفا با 31 درصد در رتبه سوم را در استان کسب نموده اند
دبیر اجرایی استان با تاکید بر برگزاری قانونمند و دقیق مجامع عمومی بر اساس اساسنامه، ایین نامه و بخشنامه های ارسالی در خصوص انتخابات افزود : انتخابات شهرستانها سه ماه قبل از پایان مهلت قانونی باید شروع شود و نظام صنفی کشاورزی استان با حساسیت این امر مهم را دنبال می کند و برای راحتی همکاران دستورالعمل مربوطه را تهیه و به شهرستان ها ارسال نموده است .
ذوالفقاری تایید کرد اطلاع رسانی برگزاری مجامع عمومی و انتخابات مطابق با موارد مصوب مجمع عمومی باشد و روزنامه یا نحوه اطلاع رسانی که مصوب شده است باید به آن عمل شود . ضمنا اطاعیه ثبت نام برای عضویت در هئیت مدیره باید همزمان با انتشار آگهی مجمع عمومی منتشر شود و اطلاع رسانی کامل صورت پذیرد .دبیر اجرایی استان : با اشاره به دستور جلسه مجامع عمومی و انتخابات افزود : دستور جلسه در نوبتهای بعدی قابل تغییر نبوده و از ابتدا بصورت کامل و روشن در اطلاعیه ها درج می شود .
وی با اشاره به ضرورت تسویه 20 درصد سهم استان برای برگزاری مجمع عمومی و انتخابات افزود : با توجه به مفاد قانونی اساسنامه و آیین نامه نظام صنفی و ابلاغیه استان، نظام های صنفی شهرستانهایی که 20 درصد خود را تسویه نکرده باشند برگزاری مجمع عمومی و انتخابات آنان غیر قانونی تلقی و در صورت برگزاری تایید نخواهد شد .
کریم ذوالفقاری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکیدد بر تهیه و تنظیم قرارداد کار برای دبیران اجرایی و کارمندان دبیرخانه افزود : هیچ یک از دبیران و کارمندان بدون قرار داد نباید بکار گرفته شوند و درصورت بکارگیری مسئولیت آن با رئیس هئیت مدیره و دبیر اجرایی خواهد بود .
وی افزود : قرار داد باید با میزان دریافتی افراد بطور دقیق تنظیم و امضاء شود و برای جلوگیری از ضرر و زیان به نظام صنفی کشاورزی هئیت مدیره استان تصمیم گرفته است که یکی از طرفهای امضای قراردادهای شهرستانها نظام صنفی استان باشد و به عنوان ناظر استان عمل نماید تا خدایی نکرده مشکلی بعدا پیش نیاید
دبیر اجرایی استان افزود: امضای اقرارنامه برای هر قرارداد توسط کارمند و یا دبیر اجرایی الزامی است.    
طبقه بندی: گزارش، اخبار استان،
برچسب ها: جلسه، رئیس، دبیر، نشست سراسری،
[ دوشنبه 1 آذر 1395 ] [ 01:57 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic