تبلیغات
.

.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


رئیس نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی : دامداری و مرغداری های خارج روستا که بدلایل بهداشتی از روستا خارج شده اند و در خارج از محدوده روستا فعالیت می کنند و دارای پروانه فعالیت از نظام صنفی کشاورزی هستند دارای مشکلات همچون عدم تایید اشتغال آنها از سوی جهاد کشاورزی، ندادن مجوز جوجه ریزی و کشتار و مسائل بهداشتی مواجه هستند.

به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی؛ گردهمایی مشترک نظام صنفی کشاورزی، خانه کشاورز و اداره کل دامپزشکی استان روز دوشنبه 15 شهریورماه  در محل اداره کل دامپزشکی استان با حضور مدیرکل دامپزشکی استان و معاونان اداره کل، رئیس نظام صنفی کشاورزی استان اعضای هیت رئیسه استان ودبیران اجرایی، نظام صنفی شهرستانها، دبیر خانه کشاورزی استان ودبیران شهرستانها در موضوع برسی مسائل ومشکلات صدورپروانه فعالیت در حوزه دامپزشکی وتسهیل امور تشکیل گردید.  


دکتر بهداد مدیر کل دامپزشکی استان :
  انعقاد تفاهم نامه ما بین نظام صنفی کشاورزی و اداره کل دامپزشکی    
دکتر بهداد مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به فعالیت های اداره کل دامپزشکی درحوزه سلامت مواد غذایی دامی گفت : حق وحقوق مردم درموضوع سلامت وبهداشت مواد غذایی بامنشاء دامی به هیچ عنوان قابل مسامحه ومسالحه نیست و اداره کل در مقاطع مختلف مقابل متخلفان  وسود جویان ایستاده است ویک قدم هم عقب نشینی نکرده است چه بسا تبعات آن را هم به جان خریده ایم که از جمله انها معدوم سازی گوشت های سنگدان الوده، عسل های تقلبی وشیر الوده و فاسد می باشد.
وی افزود : بر روی گوشت پر کنده کد رهگیری درج شده است که مردم میتوانند با ارسال کد مربوطه به شماره پیامگیر 30008903از اطلاعات مربوطه به فرآورده و سالم بودن آن اطمینان حاصل کنند .
مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی با اشاره به شیوع تب برفکی در ابتدای سال 95 افزود: تب برفکی از کشورهای عراق و ترکیه به ایران رسیده بود و در سویه جدید بود و متاسفانه بعلت سویه جدید داشتن بیماری، واکسن مربوطه تولید نشده بود. لذا تا تولید واکسن سویه جدید حدود سه ماه طول کشید و پس از تولید واکسن بیماری کنترل گردید.
دکتر بهداد پیشگیری را مقدم بر درمان دانست و افزود : برای پیشگیری ار بروز بیماریهای دامی باید واکسیناسیون بصورت گسترده انجام گیرد که در برخی از موارد هزینه آن را دامدار اخذ و در برخی موارد رایگان تزریق می شود و از تشکلهای کشاورزی استان انتظار داریم در تامین اعتبار و در دفاع از اعتبارات دامپزشکی یاری کنند . وی در پایان برای حل مشکلات خواستار انعقاد تفاهم نامه ما بین نظام صنفی کشاورزی و اداره کل دامپزشکی شد.رئیس هئیت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان:
دریک ماه آتی جلسه ای با حضور طرفین تشکیل و موارد و مشکلات در قالب تفاهم نامه پیش بینی و حل شود. 

عطااله هاشمی رئیس هئیت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان با اشاره به استفاده ابزاری از تشکلها توسط برخی نهادها و سازمانها دولتی گفت : متاسفانه برخی دستگاهها در مواقع نیاز و بصورت ابزاری به تشکلهای نگاه می کنند و در پشت صحنه اعتقادی به تشکلها ندارند. اما با توجه به خصوصیات اخلاقی و عملی که در مدیرکل دامپزشکی سراغ داریم و همواره در کنار تشکلهای می باشند، اماده همکاری با اداره کل دامپزشکی هستیم .
رئیس نظام صنفی کشاورزی استان با اشاره به پاره ای مشکلات در موضوع صدور پروانه های فعالیت دامپزشکی افزود: دامداری و مرغداری های خارج روستا که بدلایل بهداشتی از روستا خارج شده اند و در خارج از محدوده روستا فعالیت می کنند و دارای پروانه فعالیت از نظام صنفی کشاورزی هستند دارای مشکلات همچون عدم تایید اشتغال آنها از سوی جهاد کشاورزی، ندادن مجوز جوجه ریزی و کشتار و مسائل بهداشتی مواجه هستند که امیدواریم با توجه به ضروت اشتغال و تولید محصولات دامی از سوی آنها مسائل و مشکلات با تدبیر حل وفصل  شود. وی ضمن استقبال از انعقاد تفاهم نامه فی ما بین درخواست نمود و دریک ماه آتی جلسه ای با حضور طرفین تشکیل و موارد و مشکلات در قالب تفاهم نامه پیش بینی و حل شود.  
 


دبیر خانه کشاورز استان:
ما همواره متهم هستیم که شیر سالم تولید نمیکنیم و این بر عهده دامپزشکی است

مهندس قنبری دبیر خانه کشاورز استان با اشاره به وظیفه جهاد کشاورزی توانمندسازی دامداران و کشاورزان گفت: دامدار و مرغدار باید مطلع و مجهز باشد و توانمندسازی بدون آموزش و اطلاع رسانی امکان پذیر نیست .
 دبیر خانه خانه کشاورز استان با اشاره به اینکه دامپزشکی دارای ساختار مناسبی نیست افزود: دامپزشکی در مراکز تولید و روستا حضور ندارد  و از این بابت دچار مشکل است و نمی تواند در پیش گیری از بروز بیماریها به موقع عمل نماید .
مهندس قنبری افزود : دامدار انتظار دارد به موقع واکسن آن تامین شود . اما در مورد بیماری آنفولانزا پیش بینی و پیشگیری نشد . دبیر خانه کشاورز با اشاره به سهم 40 درصدی دربخش کشاورزی افزود: با توجه به پتانسیل بالای استان آذربایجان شرقی انتظار داریم سهم بالاتر پیش بین شود . وی افزود: متاسفانه هماهنگی بین تشکلهای کشاورزی و دامپزشکی وجود ندارد و ما همواره متهم هستیم که شیر سالم تولید نمیکنیم و این بر عهده دامپزشکی است که در این زمینه کمک و یاری نماید.

سوالات مطرح شده:
در پایان جلسه سئوالاتی از سوی دبیران اجرایی نظام صنفی کشاورزی و خانه کشاورز مطرح شد که مختصری از آنها اشاره می شود :
 ولی پوردبیر اجرایی شهرستان اهر: تامین واکسن تب برفکی سه ماه طول کشید خسارت دامداران پرداخت شده است  در پیگیری وعمل کوتاهی شده است
عبادی پور دبیر خانه کشاورز شهرستان عجبشیر : ورود دامپزشکی به مزرعه نباید امنیتی باشد –نوبت یاد آوری تب برفکی پیدا نمیشود – مشکل لمپی اسکین علیرغم گذشت دو ماه هنوز پاسخ نتایج آزمایش داده نشده است
فکری دبیر اجرایی نظام صنفی سراب : برای صادرات دام بین استان مجوز داده شود
خدابخش  دبیر خانه کشاورز آذزشهر : واکسنهای موجود 10% تاثیر دارند – نبود حوضچه های ضد عفونی در میادین دواب
پاشایی عضو هیئت مدیره نظام صنفی استان : دامپزشکی بجای نگرش کشت و کشف محصولات آلوده بدنبال تولید محصول سالم باشد .
عبدی دبیر اجرایی نظام صنفی شهرستان اسکو : اجرایی سمپاشی در 3 روستا توسط نظام صنفی – عدم همکاری دامپزشکی با نظام صنفی  کشاورزی شهرستان – مهر و موم واحد مرغداری دارای پروانه فعالیت در حوضه روستا – آمار اعلام شده تلفات تب برفکی از اسکو غیر واقعی است و بیشتر از آن است سموم یارانه دار به افراد غیر فعال داده می شود – مجوز جوجه ریزی و کشتار به واحهای دارای پروانه فعالیت صنفی داده نمی شود .
قاسمی دبیر خانه کشاورز خداآفرین و کلیبر: عدم توجه به دامداران – عدم توزیع واکسن در مناطق دور دست
آزاد شندی دبیر اجرایی نظام صنفی شبستر: کنترل تب برفکی با قرطینه – تعامل در تعرفه و قیمت گذاری نظارت دقیق بر کشتار گاهها
طریقت نیک دبیر اجرایی آذرشهر : پروانه نظام صنفی نزد دامپزشکی فاقد اعتبار اعلام می شود –شهرداری از هر راس 10 هزار تومان اخذ میکند ولی خدمات ارائه نمی کند .
وحید پور دبیر خانه کشاورز : اطلاع رسانی به دامداران در مورد خط بروز اپیدمی جدید در آبان ماه
ذوالفقاری دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان : نظارت بر موارد بهداشتی واحدهای مرغداری و دامداری داخل و خارج روستا ارائه مجوز جوجه ریزی و کشتار برای واحد های مرغداری دارای پروانه فعالیت
    طبقه بندی: اخبار استان، گزارش،
برچسب ها: جلسه، گردهمایی، دامپزشکی، خانه کشاورز، تفاهم نامه،
[ سه شنبه 23 شهریور 1395 ] [ 09:11 ق.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

نشانی ما : تبریز - بلوارآزادی - حدفاصل میدان جهاد و زیرگذرلاله - سازمان جهادكشاورزی استان آذربایجان شرقی - طبقه همكف - اتاق 145 - نظام صنفی كشاورزی ومنابع طبیعی استان آذربایجان شرقی تلفن 34494145-041 - فاکس 34407170- 041 - همراه 09148137983
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :