.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


براساس مصوبه شورای پول و اعتبار  نرخ کلیه وام ها و سپرده ها در بانک کشاورزی برابر مصوبات است بطوری که این نرخ در بخش سرمایه گذاری 15% و در بخش سرمایه در گردش 18% می باشد.

به گزارش دبیر خانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی جلسه مشترک نظام صنفی کشاورزی شهرستانها و اعضای کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی استان با حضور مدیر بحران استان،مدیرکل هواشناسی استان و مدیر شعب بانک کشاورزی استان،رئیس شورای اسلامی،  مسئول امور تشکلهای کشاورزی استان،مدیر صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان و دبیرخانه کشاورز استان به منظور بررسی خسارت های وارده در سه ماهه اول سال جاری به بخشهای کشاورزی استمهال وام های کشاورزی در روز یکشنبه 20 تیر ماه در دفتر شورای اسلامی استان تشکیل گردید.
رئیس نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی: دولت و مجلس حمایتهای خوبی از بخش کشاورزی بعمل آورده اند.

عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی با تاکید بر تفاهم و همدلی تشکل های بخش کشاورزی در استان افزود: نظام صنفی کشاورزی، خانه کشاورز، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، اتحادیه ها و تعاونی های کشاورزی و اعضای کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی استان جلسات مشترک همکاری و همراهی برگزار می کنند وهیچ گونه اختلاف بین آنها وجود ندارد و در دفاع از حقوق اعضا و کشاورزان همواره کمک و پشتیبان هم هستند.
رئیس نظام صنفی کشاورزی استان بخش کشاورزی را پر ریسک ترین فعالیت اقتصادی در کشور عنوان کرد و افزود در کشورهای مختلف دولتها از بخش کشاورزی حمایت می کنند و با ارائه یارانه بصورت مستقیم یا غیر مستقیم از کشاورزی حمایت می کنند و در کشور ما نیز خوشبختانه دولت و مجلس حمایتهای خوبی از بخش کشاورزی بعمل آورده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.
جدیدترین خبر این حمایت مربوط به پرداخت 51 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به بخش کشاورزی است که در مراحل آماده سازی جهت پرداخت است .
مدیرکل هواشناسی استان: ارسال پیامک هواشناسی به فعالین بخش کشاورزی
مطلبی فر مدیر کل هواشناسی استان با اشاره به بلایای طبیعی که در کشور حادث می شود گفت: ایران بالاترین تعداد بلایی طبیعی را دارد که در بخش کشاورزی خسارت فراوانی به محصولات کشاورزی و زیر ساختهای کشاورزی وارد می کند.
وی افزود اگر زیر ساختهای هواشناسی تکمیل و بیشتر شود در کاهش خسارت بسیار موثر خواهد بود. چرا که با اعلام دقیق وضعیت آب و هوایی پیشگیری از ایجاد خسارت آسان و عملی خواهد شد. مدیرکل هواشناسی تاکیدکرد: هواشناسی استان هر هفته دو نوبت اطلاعات پیش بینی را به جهاد کشاورزی و نظام صنفی کشاورزی و سایر ارگانهایی که نیاز به اطلاعات پیش بینی دارند را ارائه می کند و آماده است در صورت اعلام شماره تلفن همراه افراد فعال در بخش کشاورزی،اطلاعات مذکور از طریق پیامک به آنها ارسال شود.
محمودی مدیر شعب بانک کشاورزی استان: پروانه فعالیت نظام صنفی به عنوان مدرک معتبر برای بانک کشاورزی قابل پذیرش  است.
محمودی مدیر شعب بانک کشاورزی استان نیزبا اشاره به اینکه بانک کشاورزی بیش از 2 برابر منابع بانکی تسهیلات پرداخت کرده است گفت: منابع بانکی ما توسط مردم و کشاورزان تامین می شود و بیش از 99% اعتبارات ما در بخش کشاورزی هزینه و پرداخت می شود در حالی  که سایر بانکها نیز مکلف به ارائه تسهیلات به بخش کشاورزی شده اند ولی متاسفانه در سایر بخشها فعالیت می کنند .
وی افزود با اشاره به مصوبه شورای پول و اعتبار گفت: نرخ کلیه وام ها و سپرده در بانک کشاورزی برابر مصوبات است بطوری که این نرخ در بخش سرمایه گذاری 15% و در بخش سرمایه در گردش 18% می باشد
مدیر شعب بانک کشاورزی در پاسخ به درخواست نماینده شهرستان جلفا برای گشایش شعبه بانک کشاورزی در بخش سیه رود جلفا گفت: گشایش شعب بانکی با مجوز بانک مرکزی انجام می گیرد و در حال حاضر بانک مرکزی هیچ گونه مجوز برای افزایش تعداد شعب نمی دهد و از طریق نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی  این امر می تواند تحقق یابد.
محمودی با اشاره به استمهال وامهای کشاورزی گفت: در سال جاری تمدید و استمهال وام های کشاورزان آسیب دیده است به ما ابلاغ نشده است و در صورت تامین اعتبار دیر کردها و پرداخت جرایم استمهال انجام خواهد شد. مدیر شعب بانک کشاورزی افزود: نرخ سود وام ها در صورت تمدید با نرخ جدید محاسبه خواهد شد.  وی در پایان گفت: پروانه فعالیت نظام صنفی به عنوان مدرک معتبر برای بانک کشاورزی قابل پذیرش  است.
ساعی مدیر بحران استان: درمورد پرداخت خسارات حوادث غیرمترقبه در چند روز آینده تصمیماتی گرفته می شود.
ساعی مدیر بحران استان نیز با اشاره به تصویب آیین نامه جدید مدیریت بحران، پیش بینی و بازدارندگی را در مباحث حوادث غیر مترقبه و بحران ها در جهت کاهش آسیب ها و بروز بحرانها بسیار مهم دانست. 
وی با اشاره به وجود تکنولوژی های جدید در خصوص کاهش خطرات رگبار و تگرگ گفت: با استفاده از دستگاههای ضد تگرگ می توان جلوی خسارت تگرگ را گرفت.
مدیر بحران استان گفت: خسارت وارد شده در سه ماهه اول سال جاری 1200میلیارد تومان است و پس از آن نیز تا کنون 479 میلیارد تومان خسارات وارد شده است. مکاتباتی با تهران انجام شده است تا در جهت تامین وپرداخت خسارت اقداماتی صورت گیرد وامیدواریم در چند روز آینده تصمیماتی گرفته شود.  
  حاجی پور رئیس شورای اسلامی استان :  شما وظایف و قوانین معطل و جامانده را که اجرا نمی شوند مشخص نمایید و به ما اعلام کنید تا پیگیریهای لازم را انجام دهیم.
حاجی پور رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی نیز خدمت به مردم را توفیق بزرگ الهی و دائمی برشمرد و افزود: کشوری که بزرگترین و غنی ترین منابع را دارد نباید در تنگنا و ضعف قرارگیرد و مشکلات فعلی به ضعف مدیریت برمی گردد. خیلی از مشکلات ما قابل حل است  اما اراده ای برای حل آن وجود ندارد. 
رئیس شورای اسلامی استان با اشاره به ظرفیت شورای اسلامی در پیگیری اجرای قوانین و رفع مشکلات بخش کشاورزی افزود: شما وظایف و قوانین معطل و جامانده را که اجرا نمی شوند مشخص نمایید و به ما اعلام کنید تا پیگیریهای لازم را انجام دهیم.
وی پیشنهاد کرد نشستی کاری تشکیل شود تا راهکارهای اجرایی برای حل مشکلات بخش کشاورزی اعم از خسارات و پرداخت غرامت، تسهیلات بانکی و افزایش سهم تسهیلات و اعتبارات و موارد پیشگیری از ایجاد خسارت تهیه شود.


رئیس صندوق بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی: برای خسارات فردی فرد خسارت دیده باید تا یک هفته نسبت به گزارش خسارت اقدام کند
دکتر نریمانی رئیس صندوق بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی آخرین سخنران جلسه بود که با اشاره به سهم 70 تا 80 درصدی دولت در حق بیمه محصولات کشاورزی گفت: در بحث بیمه محصولات کشاورزی سهم کشاورزان 20 تا 30 درصد است و ما بقی را دولت به صندوق واریز می کند.
وی با اشاره به پشتیبانی بانک کشاورزی از صندوق بیمه محصولات کشاورزی افزود: دولت هنوز سهم خود را برای سالهای 94 و 95 به صندوق پرداخت نکرده است ولی با این که کل غرامت تایید شده در سال زراعی 93-94 مبلغ 170 میلیارد تومان است ما توانسته ایم 128 میلیارد تومان را به کشاورزان خسارت دیده پرداخت نماییم.
رئیس صندوق بیمه محصولات کشاورزی افزود: سیل و تگرگ از عوامل خسارت فردی است اما سرمازدگی و خشکسالی خسارت عمومی است لذا برای خسارات فردی فرد خسارت دیده باید تا یک هفته نسبت به گزارش خسارت اقدام کند تا از مزرعه و باغ ایشان بازدید بعمل آید ولی برای خسارات عمومی مراجعه فردی لازم نیست.
با توجه به عدم اطلاع کشاورزان برای اعلام گزارش خسارت ظرف یک هفته به بیمه مقرر شد از سوی صندوق بیمه استان پیگیری لازم برای تجدید نظر در این مهلت داده شود.

مصوبات جلسه :
  • درخواست تجدید نظر برای مهلت یک هفته ای کشاورزان برای اعلام خسارت به صندوق بیمه
  • حضور و عضویت یکنفر از شورای اسلامی شهرستان  و یک نفر از نظام صنفی کشاورزی شهرستان در هیئت ارزیابی خسارت
  • واگذاری کارگزاری بیمه محصولات کشاورزی به نظام صنفی کشاورزی و شورای اسلامی
 
طبقه بندی: فیلم، گزارش، اخبار استان،
برچسب ها: جلسه، شورای اسلامی، استانداری، بانک، هواشناسی، بیمه،
[ دوشنبه 28 تیر 1395 ] [ 12:37 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic