.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


افشانی مدیرجهادکشاورزی شهرستان عجبشیر  : برای شهرستان عجب شیر با بیش از 8000 بهره بردار بخش کشاورزی شایسته نیست که 1300نفر عضو نظام صنفی باشند.
به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی؛ نشست مشترک نظام صنفی کشاورزی و مدیریت جهادکشاورزی و ادارات تابعه  شهرستان عجب شیر برای افزایش تعامل و همکاری های فی مابین با حضور رئیس نظام صنفی کشاورزی استان، دبیراجرایی استان، مسئول امورتشکلهای کشاورزی استان، مدیرو معاونان و روسای ادارات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان عجبشیر و روسای اداره دامپزشکی، منابع طبیعی، اموراراضی، نظام مهندسی، شرکتهای خدمات مشاوره ای در محل مدیریت جهادکشاورزی شهرستان عجبشیر تشکیل گردید.

درابتدای جلسه مهندس افشانی مدیرجهادکشاورزی شهرستان عجبشیر  افزایش تعاملات و همکاری های مابین نظام صنفی کشاورزی و ادارات وابسته به جهادکشاورزی شهرستان را از اهداف مهم این نشست عنوان کرد و افزود: برای شهرستان عجب شیر با بیش از 8000 بهره بردار بخش کشاورزی شایسته نیست که 1300نفر عضو نظام صنفی باشند و لازم است درجهت افزایش تعاملات و همکاری های فی مابین تلاش و موانع موجود بررسی و رفع شود.
عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان نیز ضمن بر شمردن اهداف و وظایف تشکیل نظام صنفی گفت: نظام صنفی مولود و فرزند جهادکشاورزی است که در کنار نظام مهندسی   به مثابه دوبال توانمند وزارت جهادکشاورزی است که تقویت و تعامل آنها منجر به اوج گیری و بالندگی بخش کشاورزی خواهدشد.
رئیس نظام صنفی کشاورزی استان با اشاره به ضوابط و قوانین موجود نظام صنفی برای صدور پروانه فعالیت برای کشاورزان افزود: در نظام صنفی اصل بر کشاورز بودن متقاضی پروانه گذاشته شده است که با استعلام از جهادکشاورزی برای تایید شاغل بودن فرد در رشته مورد تقاضا علاوه بر اخذ تاییدیه شورای اسلامی و تهیه کروکی و نقشه های GPS  و  UTM  و اخذ اسناد ملکی و شناسنامه ای متقاضی پروانه محقق می شود.


وی به برخی موارد مطرح شده از سوی اعضای جلسه پاسخ داد که اهم انها به این شرح است :
  • جهادکشاورزی موظف به پاسخ گویی به استعلام نظام صنفی کشاورزی و حداکثر تا 15 روز فرصت تایید یا عدم تایید فرد متقاضی را دارد که در صورت عدم ارائه پاسخ ، نظام صنفی بر اساس قوانین صنفی می تواند با بازدید میدانی و لحاظ سایر شرایط نسبت به صدور پروانه اقدام نماید.
  •  برای تهیه نقشه GPS  یا UTM ملاک بر تحمیل کمترین بار مالی بر کشاورز است و قرار شد با موافقت جهادکشاورزی از افراد و شرکتهای حائز شرایط استفاده شود. همچنین چنانکه قبلا توسط نظام مهندسی یا جهادکشاورزی نقشه UTM یا  GIS تهیه شده باشد از آن استفاده شود.
  • تاکید گردید نظام صنفی برای واحدهای دامداری و مرغداری خارج روستا از متقاضیان درصورت داشتن پروانه تاسیس و بهره برداری نیز ابتیاع شود.
  • تاکید گردید دستورالعمل شفاف سازی در نظام صنفی برای تکریم ارباب رجوع و شفاف سازی وجوه اخذ شده جهت مشاهده مراجعه کنندگان در دیوار اتاق نظام صنفی نصب شود.طبقه بندی: گزارش، اخبار شهرستانها،
برچسب ها: جلسه، مدیریت جهادکشاورزی، تعامل، عطااله هاشمی،
[ چهارشنبه 28 بهمن 1394 ] [ 09:19 ق.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic