.
 
پیام رهبری
پیوندهای مفیدتبریز 2018

***برای اطلاع از فعالیتهای روزانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مطالب متنوع از بخش کشاورزی استان به کانال تلگرام نظام صنفی استان مراجعه نمایید ***


عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی : اولویت ما دراستان آذربایجان شرقی کاهش مصرف آب و احیای دریاچه ارومیه است زیرا محدودیت منابع آب دراستان و کشور جدی است و باید به سمت کاهش مصرف آب بویژه در بخش کشاورزی برویم.
 
به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی؛ همایش سرمایه گذاری و اشتغال دربخش کشاورزی  به همت نظام صنفی کشاورزی جلفا و با حضور عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان و ایرج مرندی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی، نظری مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر؛ ذوالفقاری دبیر اجرایی نظام صنفی استان و شیر محمدی مسول امور تشکلهای کشاورزی سازمان تعاون روستایی استان،  عباسی مدیرجهادکشاورزی شهرستان جلفا  ، رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان و اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی دشت گردیان جلفا وجمع کثیری از کشاورزان پیشرو و اعضای نظام صنفی کشاورزی و شوراهای اسلامی جلفا  روز یکشنبه در دشت گردیان جلفا تشکیل گردید.عباسی مدیرجهادکشاورزی شهرستان جلفا ضمن ارائه گزارشی از پتانسیلها و توانمندیهای کشاورزی شهرستان افزود: جلفا از لحاظ وسعت شهرستان کوچکی است اما از لحاظ کشاورزی پتانسیل بالایی دارد دشت گردیان با 1800هکتار و دشت گلفرج با 2500هکتار زمین زراعی و باغی مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار و بزرگترین سایت گلخانه ای کشور در جلفا در حال ایجاد و راه اندازی است که بعنوان پتانسیلهای بزرگ کشاورزی شهرستان محسوب می شود.
وی خواستار کاهش تعداد حداقل مشارکت کنندگان طرح از 25 نفر به 7 نفر شد تا شرکتهای تعاونی بیشتری از مزایای مذکور استفاده کنند.رئیس نظام صنفی آذربایجان شرقی: اولویت ما دراستان آذربایجان شرقی کاهش مصرف آب و احیای دریاچه ارومیه است.
عطااله هاشمی رئیس نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز با توجه به اولویت استان آذربایجان شرقی در کاهش مصرف آب و احیای دریاچه ارومیه گفت: محدودیت منابع آب دراستان و کشور ایران جدی است و باید به سمت کاهش مصرف آب بویژه در بخش کشاورزی برویم. خوشبختانه دولت تدبیر و امید نیز اعتبارات مناسبی برای اجرای طرحهای کاهش مصرف آب گذاشته است و لازم است از این فرصت برای تجهیز مزارع و باغات به سیستم های نوین آبیاری استفاده شود.
رئیس نظام صنفی کشاورزی آذربایجان شرقی بر ضرورت انسجام و اتحاد تشکلهای بخش کشاورزی تاکید کرد و افزود: در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت لازم است حضور موثر کشاورزان در تشکلهای مرتبط با بخش بیشتر کرده و تعاملات خود را برای رفع مشکلات و ارتقای بخش کشاورزی و تشکلهای کشاورزی بیشتر کنیم.

وی با اشاره به تصویب استمهال سه ساله وامهای کشاورزی کشاورزان آسیب دیده از خشکسالی و سرمازدگی گفت : دراین رابطه به کشاورزان اطلاع رسانی شود تا وامهای کشاورزان آسیب دیده امهال گردد.
هاشمی با تاکید بر عضویت کلیه کشاورزان در نظام صنفی کشاورزی برای بهره مندی از مزایای پروانه نظام صنفی افزود: نظام صنفی مصمم به پیگیری حقوق قانونی کشاورزان عضو نظام صنفی کشاورزی است و ما مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی اعضای صنف را بطور جدی تا حصول نتیجه لازم پیگیری می کنیم.


مرندی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استان: سود وامهای مشارکتی در روستاهای مناطق مرزی صفر است
ایرج مرندی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی نیز با اشاره به توجه اساسی دولت یازدهم به روستاها  و توسعه روستایی گفت : پس از انقلاب اسلامی امکانات زیر بنایی  متعددی از قبیل آب، برق، راه، مخابرات گاز و دیگر خدمات متعدد به روستاها داده شد اما روند توسعه و رشد روستاها کم است و مهاجرت جوانان از روستا ادامه دارد.چرا که نیاز به ایجاد سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در روستاها لازم است که دولت به این امر واقف شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح مشارکت روستائیان در ایجاد واحدهای تولیدی در روستاها گفت : دولت با تصویب این طرح  12000 میلیارد ریال وام کم بهره برای سرمایه گذاری در مناطق روستایی و کم برخوردار اختصاص داده است که بر اساس آن پروژه های مختلفی در زمینه : آموزشی، تولیدی ، اقتصادی، خدماتی و فرهنگی یا وررشی  اجرا شود.
وی افزود : سود بانکی این وامها  در مناطق روستایی 3 درصدو درصد در مناطق مرزی صفر است. دوره مشارکت یکسال و دوره تنفس دو سال و 5 سال دوره باز پرداخت وامها خواهد بود.طبقه بندی: گزارش، اخبار شهرستانها،
برچسب ها: دریاچه ارومیه، آب، سرمایه گذاری، مرندی، عطااله هاشمی، ستاداحیای دریاچه ارومیه، جلفا،
[ دوشنبه 12 بهمن 1394 ] [ 12:16 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره ما

سامانه اطلاع رسانی نظام صنفی کارهای کشاورزی استان آذربایجان شرقی به منظور برقراری ارتباط دو سویه با كشاورزان عضو نظام صنفی كشاورزی و همکاران نظام صنفی در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است. لذا از كلیه عزیزان درخواست می شود هرگونه اخبار فعالیت ،پرسش و یامشكلات و پیشنهادات خود را ازطریق این سامانه با هیئت مدیره نظام صنفی استان درمیان بگذارند.

برای طرح پیشنهادات وانتقادات و مشكلات خود از گزینه "تماس با ما" استفاده نمایید.همچنین نظرات خود را در مورد هر مطلب می توانید درقسمت " نظر دهید" ارائه كنید.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
صفحات غیرفعال

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات